Hogsmeade


Hogsmeade — czarodziejska wioska położona w Szkocji niedaleko Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jako jedyna w całej Wielkiej Brytanii zamieszkana jest całkowicie przez osoby posiadające magiczne zdolności.
Uczniowie Hogwartu mogli odwiedzać wioskę podczas weekendów. Wstęp do niej mieli tylko ci, którzy posiadali formularz pozwolenia na jej odwiedzenie, podpisany przez ich rodzica lub opiekuna.


Powstanie:

Wioska Hogsmeade została założona po 982 roku przez Hengista z Woodcroft. Ten średniowieczny czarodziej postawił przed swoim tworem drewnianą tabliczkę przedstawiającą nazwę wioski i jej populacje (Welcome to Hogsmeade, Population 1).

W późniejszym czasie Hengist został umieszczony na kartach dołączonych do czekoladowych żab, a jego portret zawisł w Hogwarcie.

Wygląd:

Prawie cała powierzchnia wioski jest zabudowana. Na każdym kroku można znaleźć różnorodne sklepy i domy. Hogsmeade pięknie wygląda w zimie, jak i latem, choć ta pierwsza pora roku nadaje jej lepszej atmosfery.

Podczas świąt Bożego Narodzenia ustawione jest tam wiele choinek i dekoracji.


Najpopularniejsze miejsca:

Uczniowie najbardziej lubili odwiedzać Miodowe Królestwo oraz Sklep Zonka. Obiektem zainteresowań była także Sowia Poczta. Zmęczeni po obchodzie sklepów uczniowie, ale też nauczyciele odwiedzali Pub pod Trzema Miotłami, gdzie klientów obsługiwała piękna Madame Rosmerta. W tymże pubie został przeprowadzony wywiad z Harrym dotyczący odrodzenia Voldemorta. Wywiad ten został ukazany w piśmie "Żongler". Za to w Gospodzie pod Świńskim Łbem w 1995 roku została utworzona Gwardia Dumbledore'a. W kawiarni pani Puddifoot Harry miał randkę z Cho Chang.

Miodowe Królestwo – cukiernia
Sklep u Derwisza i Bangesa – najróżniejsze magiczne przedmioty
Sklep Zonka – królestwo żartobliwych niespodzianek i ulubiony sklep Freda i Georga Weasleyów
Wrzeszcząca Chata – najbardziej „nawiedzany” przez duchy dom w całej Anglii (naprawdę to Remus Lupin bywał tam podczas swych przemian).
Pub pod Trzema Miotłami – gospoda

Gospoda Pod świńskim Łbem – karczma
Kawiarnia Pani Puddifoot-kawiarenka dla zakochanych par, najczęściej odwiedzany w walentynki.
Sowia Poczta
Sklep Scrivenshafta – z piórami
Sklep odzieżowy Gladrag
McBloom & McMuck
WYPADY DO HOGSMEADE!  1. Najbliższy wypad do Hogsmeade odbędzie się 09.05. Zgody na wyjście przyjmuje Argus Filch, szkolny woźny. Zgody muszą być podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów.


Źródło: Wikipedia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy