Miotły

Dębowy Grom 79
Szybkość: 60mil/h
Dębowy Grom to pierwsza profesjonalna miotła. Stworzył ją Elias Grimstone z Portsmouth. Jest wytrzymała na długie loty i odporna na mocne porywy wiatru.
Na stanie: Nieskończoność

Srebrna Strzała
Szybkość: 70 mil/h
Powstała na początku XX wieku. Stworzył ją Leonard Jewkes. Wybierana była przez graczy, dla których liczyła się głównie prędkość. Przez prawie tysiąclecie była to najszybsza miotła.
Na stanie: 28/30

Kometa 290
Szybkość: 90 mil/h
Jedna z nowocześniejszych mioteł, najnowsza Kometa produkowana przez Spółkę Wytwórców Komet. Szybka i znakomita do dalekich lotów.
Na stanie: 14/15

Nimbus 2001
szybkość: 100 mil/h
Jest to najnowsza miotła pochodząca od Mioteł Sportowych Nimbus, jest o niebo lepsza Zmiataczy i Komet. Charakteryzuje się szybkością i zwinnością, nadaje się do gry w Quidditcha.
Na stanie: 0/8

Błyskawica
Szybkość: 150 mil/h
Najszybsza i najdroższa miotła sportowa na świecie. Jest ponad trzykrotnie droższa od Nimbusa 2001. Od razu gdy się pojawiła, reprezentacja Irlandii kupiła 7 takich egzemplarzy.
Na stanie: 0/5

Źródło: większość informacji pochodzi z W.H. Za zgodą
Dyr. Alexy.

2 komentarze:

 1. Mam jedną drobną uwagę:
  "Powstała na początku XX wieku. Stworzył ją Leonard Jewkes. Wybierana była przez graczy, dla których liczyła się głównie prędkość. Przez prawie tysiąclecie była to najszybsza miotła."
  Hm, wiek XX to najwcześniej 1901, jest 2015. Skąd wzięło się tysiąclecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pragnę przypomnieć, iż czasy Harrego Pottera były jeszcze w XX w. Nie redagowałam jako tako tekstu więc stąd niedociągnięcia. A poza tym to nie są bieżące informacje na temat mioteł, brałam pod uwagę to, że nikt ich nie aktualizował, więc tysiąclecie było w czasach HP, my już dawno jesteśmy za tymi czasami.

   Usuń

Obserwatorzy